Haklıyken Haksız Duruma Düştüm

Resmi nikâhlı olarak 1 ay evli kaldım. Evlenmeden önce İzmir’de yaşıyordum. Memleket Kahramanmaraş. Evleneceğim insan da Maraşlıydı. Bir bankada çalışıyordum. Banka Maraş’ta açılma durumunda, orda yaşarız yoksa İzmir’de yaşarız dedim. Kabul etti. Ancak “banka açılmıyor, İzmir’de yaşayacağız” dediğimde bana, “işi bırak gel, burada inşaatta çalış” dedi. Kabul etmeyince boşanma davası açmış. Dava açıldığından son duruşmada haberim oldu. Bin bir iftira atmış. Psikolojim bozuldu. Haklı iken haksız duruma düştüm. 3 yıldır nafaka ödüyorum. Şimdi 2. eşimle evliyim ve 1 çocuğum var. Asgari ücret ile çalışıyorum.

Bir gün oğlumun maması ve bezi bitti, para yok, o gece oğlum ağladı, ben ağladım. Artık çekilmez bir hal aldı, yuvam dağılma durumuna geldi. Şimdi bu şartlar altında ölmek mi lazım öldürmek mi? Kadın cinayetlerinin bir kısmı emin olun bu yüzden işleniyor.

1 ay evlilik sadece resmiyette oldu ve 300 gr takı taktım, 5 bin TL’lik kendisine ve ailesine kıyafet ayakkabı aldım. Hepsi gitti. 350 TL nafaka ödüyorum. Bu gidişle ömür boyu ödemeye devam edeceğim…

Mahmut Karakoç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir