Boşanmış İnsanlar ve Aile Platformu

Biz Kimiz?

TMK (Türk Medeni Kanunu) yasalarından ve uygulamalarından doğan mağduriyet ve haksızlığa uğramışlık sendromu yaşayanlardan ve bu kişilerin ailesi, yakınları, arkadaşları ve onlara destek veren kişilerden oluşmuş bir farkındalık grubuyuz. Resmi bir grup olmadığımız gibi, herhangi bir resmi kurumla da ilgimiz yok. Aynı zamanda bu konularla ilgili olarak kurulmuş ve faaliyette bulunan diğer bazı gruplarla dayanışma içinde fakat tümünden bağımsız bir grubuz.

Ne İstiyoruz?

ADALET istiyoruz. TMK (Türk Medeni Kanunu) yasalarında eşitlik istiyoruz. Yasalarda insan ve çocuk haklarına göre düzenleme istiyoruz. Bu yasalardaki adaletsizliklerin toplumumuzda her geçen gün şiddet olaylarını artırdığını düşünüyoruz. Boşanma ve sonraki süreçlerdeki şiddet olaylarının sorgulanmasını istiyoruz. Biliyoruz ki, bir sorunu çözmek, ancak onun nedenlerini irdelemek, sorgulamak ve o nedenleri ortadan kaldırmakla mümkündür. Ayrıca bu yasalardaki eşitsizliklerin çocuklara da büyük zararlar verdiğini düşünüyoruz.

Platformumuzun Meclis Ziyareti

Mecis Adalet Komisyonu Başkanı sayın Ahmet iyimaya ile Boşanmış İnsanlar ve Aile Platformu üyeleri olarak, boşanma hukuku, süresiz nafaka ve 399 nolu komisyon raporu hakkında konuştuk.

Sesinizi Duyurun

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak, mecliste temsil edilen siyasi partilerin iletişim sayfalarına, içinde bulunduğunuz mağduriyetleri belirtin ve meclis gündemine getirilmesini isteyin. Ayrıca kendi hikayelerinizi sitemizin Mağdurlar sayfasına da ekleyin.

Ak Parti - AKP

 

Adalet ve Kalkınma Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi - CHP

  

Cumhuriyet Halk Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi - MHP

  

Milliyetçi Hareket Partisi

BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi)

150 numaralı hattı arayarak doğrudan telefon ile ya da yandaki bağlantıya tıklayarak web sitesi üzerinden Başbakanlık İletişim Merkezi'ne yaşadığınız sorunları iletip çözüme katkı sağlayabilirsiniz.