Evlilik Değil Resmen Dolandırıcılık

2004 yılında evlendim. Temizlik şirketinde çalışıyordum. 2013 yılına kadar evliliğim devam etti. Eşimin kardeşleri bana mantar imalatı ve gübre bayi işi önerdiler. “Bu benim son şansım, beni perişan etmeyin” dedim. Onlar da “Enişte biz başkaları gibi şerefsiz değiliz, biz ablamıza yeğenlerimize şerefsizlik yapacak insan değiliz” dediler. Güvendim, iki bankadan kredi çektim ve bunlara verdim. Biraz da elimde vardı onu da aldılar. Kredi çekerken birisi hep yanımdaydı. 2012 Haziran ayı taksitleri de bunlar ödeyecekti. Taksit günü geldi, arıyorum, tamam ödeyeceğiz, diyorlar. Baktım ödemeye niyeti yok, ilk taksiti yatırdım. İkinci, üçüncü taksit geldi yine aynı şekilde.. 2013 yılı Haziran ayı aynı şekilde okullar kapanınca eşimi çocuklarımı aldılar köye götürdüler. Bir daha da yollamadılar. Sonra bana mesaj yoluyla hakaretler, tehditler göndermeye başladılar. Ben bu mesajları savcılığa verdim, dava açıldı ve bir şekilde ceza aldılar.

2013-2015 yıları arasında ara sıra 5 dk olsa da oğlumu görme imkanım oldu. 2015 Ramazan Bayramında oğluma telefon ettim, seni alıp gezdireceğim diye. Oğlum “Beni bu gün almaya gel” diye mesaj attı. Ertesi günü çocukları da aldım. O akşam bende kalacak ve sabahta gezmeye gideceğiz. Aldığım gün akşam üstü yaygara koptu. Çocukları çaldığımı iddia ederek jandarmaya bildirmişler. Ortada açılmış hiç bir dava da yok. Ne velayet ne de başka bir dava! Aynı gün içinde çocukları geri aldılar ve bir daha da çocuklarımla görüştürmediler. Sonra da nafaka davası açtılar ve hiç bir gelirim yokken aylık 750 tl nafaka bağlattılar. Yalan beyanlarla hiç bir resmiyet yokken 2500 / 3000 tl maaş aldığım belirlendi, nasıl oluyorsa 750 TL bağladılar ve su aşamada yaklaşık 30 bin TL icra geldi. Elimde mevcut olan tüm tehditleri hakaretleri mesajların içinde para beyanları da mahkemeye sunduğum halde hiç bir işe yaramadı.

Boşanma davası açtım, boşanma da istemiyor. Devamlı itiraz ediyor vs vs. O günden beri çocuğu korkutarak beynini yıkayarak bende kopardılar.

Mehmet Ersoy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir