Eşimin Yalanları

2 lisans, 2 de yüksek lisans olmak üzere 4 üniversite bitirdim. Boşanma davasını ben açtım, boşanma sürecim halen devam etmektedir.

Boşanmaya götüren nedenler;

Ana neden eşimin yalanları ve büyü takıntısıdır. Evlenmeden önce eşim “Anaokulu öğretmeniyim” diyordu. Ayrıca 13 sene önce babasının öldüğünü söylemişti. Hatta nişan-düğün davetiyelerde babasının ismi yoktu. Evlendikten sonra öğretmen olmadığını lise mezunu olduğunu öğrendim. Evlendikten 3 sene sonra çocuğumuz oldu. Bir daire aldık. Daire aldıktan sonra, ölmüş zannettiğim babası ortaya çıktı. Ayrıca evde her köşede Arapçaya benzer yazılar vardı, çocuğun boynuna da muska yaptırdı, büyücülere para yedirdi. Boşanma davamın ilk celsesinde benden 200 bin maddi + 150 bin manevi toplam 350 bin tazminat ve 2 bin tedbir 1.500 TL çocuk iştirak nafakası olmak üzere toplam 3 bin 500 TL bin nafaka istedi. Hakim 300 TL tedbir ve 300 TL iştirak nafakasına karar verdi, ayrıca çocuğumu her Çarşamba ve Cumartesi görebileceğimi söyledi. Bu süreçten sonra çocuğumu hep icra ile almak zorunda kaldım, göstermedi. İcra ile alamadığım çok zamanlar oldu her sefer için icraya 300 TL veriyordum.
Ben ve çevremdekilere, çocuğumu göstermemek için bir çok iftira attı. Çok komik sebeplerden defalarca uzaklaştırma aldım. En sonunda çocuğumu il dışına, İstanbul’dan Ankara’ya kaçırdı. Ben de “çocuğumu kaçırdı” diye icra davası açtım. Çocuğumu 1 senede sadece 5-6 kez görebildim. Bu konuda her yerden yardım istedim, bimer, cimer şikayetim var, alo 183, sosyal hizmetler il, ilçe müdürlükleri… Hiç biri yardımcı olamadı. Ben de onlarca icra, polis tutanakları var. Boşanma haricinde 5 tane ceza, 3 tane icra davamızda devam ediyor.

İsimsiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir