Aslında Herşey Baştan Belliydi

Fiilen iki buçuk yıl, resmi olarak 4 yıl evli kaldığım eşimden 02.07.2012 tarihinde, uzun süren mahkemeler sonucunda anlaşmalı olarak boşandık. Aslında mahkeme devam ederken birden aradı ve anlaşmalı boşanalım dedi. Bunun sebebini sonradan öğrendim, meğer üniversite sınavını kazanmış.

2011 Nisan ayında bir tartışmadan* sonra eşim evi terk etti ve akabinde daha boşanma gerçekleşmeden tüm eşyalarını, düğünde takılan tüm altınları (altınları düğünün ertesi günü hepsinin kendisinin olduğunu iddia ederek anne babasının evine götürmüştü zaten) aldı.

Boşanma gerçekleşmeden girdiği sınavdan Akhisar M.Y.O. işletme (2 yıllık) bölümünü kazandı ve okudu. Anlaşmalı boşanma sebebi de buydu ama maalesef benim bundan haberim yoktu, olsaydı nafakasız bitirirdim bu işi.

Beni mahkemeye verdiği Kasım 2011’den beri nafaka ödüyorum. Kasım 2011-Temmuz 2012 arası tedbir, sonrasında yoksulluk nafakası ve şu an son hali 389 TL. Her yıl tefe-tüfe oranında arttırıyorum. Üstelik çocuğumuz da yok. Eski eşimin ailesi çok zengin ve varlıklı bir aile, sadece bana zarar vermek için nafaka talebinde bulundular. O eski hayatına geri döndü ve hayatını kaldığı yerden devam ettiriyor. Hatta belediyede geçici bir kadroda çalışıyor asgari ücretle fakat bu konuda yargıtay kararı varmış, nafaka iptal veya indirim davası açamıyorum, avukatım beni engelliyor kaybederiz diye.

2012 yılı ekim ayında tekrar evlendim ve 2 çocuğum oldu, şimdiki eşim de çalışmıyor şu an. Babamdan ailemize miras kalan 70 m² evde yaşıyorum. Ailem ve 2 çocuğum varken malum kanunlar yüzünden genç ve çocuksuz bir kadına nafaka ödüyorum, gerçekten çok sinir bozucu bir durum…

Aslında düğünden sonra altınları alıp kendinin olduğunu iddia ederek annesine teslim etmesi zaten evliliğimi başlamadan bitirmişti. Evlendiğim hafta büyük pişmanlık içerisindeydim, yine de 2,5 yıl düzelir diye umut ettim fakat olmadı….

Nafaka mağdurlarının yanında olmak ve desteklemek için 12 Kasım 2017 Avrasya Maratonu’na katıldım ve 23 Kasım 2017 tarihinde İlknur Birsel ve diğer nafakazede arkadaşlarla TBMM’ye giderek dertlerimizi anlattık.

*Tartışma sebebi pazar parası olarak verdiğim parayla gidip çocuğu olan arkadaşına bebek hediyesi alması.

Mehmet GENÇ

2 hakkında “Aslında Herşey Baştan Belliydi” görüş

  1. 9 ay evli kaldım yaş 27 benim ilk eski eşimin ikinci evliliğiydi gayet basit sebeplerle evi terk edip gitti boşanma davası açtı çok çirkin ve asılsız iddialarda bulundu evime hiç gelmeyen ailesini şahit gösterdi ben yaşadıgım bütün olumsuzluklarımı kendi ailemle ispatlarken o da kendi ailesiyle hiç yapmadıgım iddialarını güya ispatladı şuan benim gibi asgari üctetle caĺışan eski eşime hakim ayda 400 tl nafaka bağladı süresiz ömür boyu geçmise dönük nafakayı ödemek için kredi çektim kredi ödemesi nafaka derken ayda 600 tl para kalıyor bana eski esimde benden aldıgı nafakayla 1800 tl gelire sahip ayrıca dügünde takılan takıları götürdügü halde tekrar istiyor tek amaç benden para koparmak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir